Menu Zamknij

Stwórzmy razem

Domowy budżet.

Apelujemy o Twoją pomoc, choć tak trudno o nią prosić, gdy wokół tyle potrzeb. Pragniemy skutecznie chronić Mieszkańców Domu przed trudną ekonomicznie rzeczywistością, w której przyszło nam żyć. Nie tracimy jednak nadziei i robimy swoje –  z zapałem i optymizmem 🙂 Zapraszamy Cię do wsparcia naszej misji tworzenia prawdziwego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Domowy Budżet Interwencyjny

Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Suma darowizn: 76,00zł

Dlaczego tworzymy Domowy Budżet?

Potrzeby nadzwyczajne

Domowy Budżet (Interwencyjny) jako akcja wspierająca Dom w Łopiennie powstał w czasie pandemii.  Wtedy musieliśmy interweniować, ponieważ dbanie o bezpieczeństwo Domowników okazało się jeszcze bardziej wymagające. Ochrona osobista Podopiecznych, Pracowników i Sióstr stała się podstawowym celem. Nagle pojawiły się takie potrzeby wsparcia jak: zakup dużej ilości rękawiczek czy maseczek ochronnych.

Potrzeby zwyczajne, ale zwielokrotnione

Wiele standardowych środków higienicznych potrzebujemy na co dzień w dużej ilości ze względu na liczebność naszej Rodziny – tworzymy Dom dla 50 Domowników. Mydła w płynie, kremy nawilżające, ręczniki jednorazowe, chusteczki nawilżane XL czy środki czystości (chemia gospodarcza) kupujemy w znacznie większych ilościach niż w standardowym gospodarstwie domowym.

Fundusz rezerwowy

Gdy zabezpieczymy produkty pierwszej potrzeby, zebrane środki finansowe będą stanowiły rezerwę dla wydatków bezpośrednio na indywidualne potrzeby Podopiecznych – np. na zakup  glukometru dla Marty (400 zł na m-c) czy cewniki do odsysania dróg oddechowych dla Oliwiera. Obecna sytuacja pokazuje nam, że taka finansowa poduszka bezpieczeństwa dla Domu, to coś więcej niż pożądane założenie  teoretyczne – to prawdziwa obrona zdrowia i życia Podopiecznych.

Zbiórkę na Domowy Budżet wspiera Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei (www.usmiechnadziei.org)

Wsparcie można przekazywać za pośrednictwem szybkiego przelewu, przelewu tradycyjnego lub w formie rzeczowej (oprócz wymienionych wyżej artykułów przyjmujemy również żywność z długim okresem przydatności do spożycia).

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie 
62-213 Łopienno 119 
Numer konta: 71 1090 1375 0000 0000 3700 4665
Tytuł przelewu: Darowizna – Domowy Budżet Interwencyjny

Mimo odosobnienia, nie jesteśmy sami. Jednoczy nas modlitwa, w której otaczamy Was miłością.

„…człowiek oraz naród, który się modli, jest zjednoczony z Bogiem, a więc ma największy skarb i nie musi się lękać przyszłości”.