Menu Zamknij

Siła Sióstr

Zdjęcie Zosi i Anieli, Mieszkanek naszego Domu wygrywa 1 nagrodę na Grand Press Photo 2019 w kategorii portret. Z jednej strony to dla nas zaskoczenie, a z drugiej….potwierdzenie szczerości i siły uwiecznionej relacji.

Zosia i Aniela to Siostry, które w latach 50. jako małe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną trafiły do Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie pod opiekę Sióstr Elżbietanek. Mieszkają  z nami do dzisiaj. Całe życie razem. Prawdę mówiąc trochę rządzą naszym Domem 😉 Zosia uwielbia kotki, a Aniela fascynuje się biologią człowieka – prawdopodobnie byłaby świetnym lekarzem  Mają swoje charaktery i gorsze dni, jak każdy, ale zawsze są w nich razem. Nie ma Anieli bez Zosi i Zosi bez Anieli. DORASTAŁY W LATACH KIEDY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NIE MÓWIŁO SIĘ WCALE LUB OPOWIADANO Z ZATRWOŻENIEM I BYŁA ONA POWODEM DO WSTYDU. Na szczęście istniał już wtedy Dom w Łopiennie. Tutaj siostrzana miłość mogła kwitnąć i dojrzewać. Tutaj dostrzeżono talenty Zosi i Anieli, które rozwijano, aby mogły cieszyć się pełnią życia.

Cieszymy się bardzo, że mają piękną pamiątkę w postaci sesji zdjęciowej, która doskonale odzwierciedla więź między nimi. To jest prawdziwa miłość, oddanie, przywiązanie i przyjaźń. Obserwujemy to codziennie: gdy Zosia złamała nogę i była przeniesiona na parter, a Aniela ciągle była przy niej, gdy Aniela występowała w spektaklu teatralnym i Zosia stresowała się razem z nią, gdy krzątają się po pokoju, gdy jedna z Sióstr wyjechała do Korei na Światowe Mistrzostwa Olimpiad Specjalnych zostawiając drugą kibicującą, ale tęskniącą ogromnie.

Dziękujemy Panu Waldemarowi Stube z gnieźnieńskiego studia Fotostube, autorowi zdjęć, za uwiecznienie relacji Anieli i Zosi oraz gratulujemy zdobytej nagrody – 1. miejsca w prestiżowym konkursie Grand Press Photo 2019.

Autor: Waldemar Stube, Fotostube
Autor: Waldemar Stube, Fotostube
Autor: Waldemar Stube, Fotostube

Zostań częścią naszej rodziny
budujmy wspólnie dom miłości